Podejmując walkę z żywiołem, pokonuje słabość swych mięśni, zwycięża w zmaganiach...”

Ernest Hemingway

NS East Europe (13) - Kopenhaga

24.05.2016

Niebieska Szkoła po weekendowym pobycie w Kopenhadze opuściła już stolicę Danii i powoli kieruje się do Ojczyzny. Jednak zanim rzucą cumy w Szczecinie, czeka ich pewnie tradycyjny postój w Świnoujściu wraz z pożegnalnym ogniskiem. Pogoda póki co piękna więc i w środę powinna dopisać. 26 maja żaglowiec STS Fryderyk Chopin wróci do Polski po ponad półrocznej nieobecności. Zapraszamy wszystkich sympatyków żaglowca na powitanie jego dzielnej załogi, która wraca z rejsu Niebieskiej Szkoły, żaglowiec przypłynie ok. godziny 12:30 i będzie stał jak zawsze przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Postój nie będzie długi gdyż po powitaniu będziemy kierować się do stoczni na zasłużony remont.